Jaká je nejčastější výmluva, když vyrážíme z bytu s prázdným žaludkem? Že na to nemáme čas. Podívejte se na naše tipy a uvidíte, že dobrá snídaně vás příště třeba vytáhne z postele dřív než obvykle. Tipy pomohou všem zaměstnaným mámám, tátům i dětem, aby přežili ranní shon a ušetřili pár korun na jídle, které nebude potřeba vyhazovat.

• Koupili nebo sklidili jste víc ovoce, než stihnete sníst? Ovoce, které se dá dobře zamrazit (borůvky, jahody, maliny, pokrájené měsíčky pomeranče), pak stačí jen vyndat z mrazáku a rozmixovat s mlékem či jogurtem na ranní výživný koktejl, nemusíte čekat, než rozmrzne.

Foto: Shutterstock
Foto: Shutterstock

Banán sice nepatří do lednice, ale do mrazáku ano. Pokud vám na míse přezrál nebo má hodně hnědou slupku, rozmačkejte ho jako pravý Američan na opečený toust a posypte skořicí. Nebo jím oslaďte ovesnou kaši.

• Udělejte si domácí müsli. Stačí smíchat vločky, oříšky, semínka, rozinky, sušené ovoce, k nim pak do jednotlivých porcí přidat pokrájené jablko nebo jiné ovoce, to vše zalít mlékem nebo bílým jogurtem a máte vyváženou a výbornou snídani.

Jak uchovávat mléko? Nejlépe mu je v teplotách do 5°C, takže když ho necháte vytažené z lednice přes noc, zkrátíte mu tím život nejméně o celý den. A co když mléko lehce zkysne? Nevadí, bude se hodit do palačinek nebo domácích bochánků k nedělní snídani.

Jogurty, sýr a mléčné dezerty jsou skvělým způsobem, jak se nasnídat cestou – prostě popadněte kelímek jogurtu, tvarohového krému nebo kousek sýru, přibalte lžičku a ubrousek a vše dejte do plastového sáčku. Všechny zmíněné potraviny obsahují potřebné bílkoviny, díky kterým se na dlouho zbavíte hladu a vaše svaly budou mít z čeho stavět.

Bílý jogurt je taky dobrým základem zdravých zálivek na salát a na rozdíl od oleje do něj vpraví zmíněné bílkoviny a vápník. Stačí do něj nastrouhat salátovou okurku a dotáhnout solí, pepřem a mátou.

• Nevíte, co s pečivem, které najisto nesníte? Dejte ho (nakrájené) do mrazáku a buď ho nechte večer rozmrazit, nebo jednotlivé plátky dejte ráno rovnou do toustovače.

Tipy na snídani: Bude chutná, (ale jinak by se to vyhodilo)
Označeno: