Každý z nás vyhodí 70 kg potravin ročně. Tyto potraviny ale v koši skončí paradoxně úplně zbytečně. Velký problém v tomto směru představují především restaurace, které nestačí prodat připravené jídlo. Pomoci se jim snaží mobilní aplikace Too Good To Go.

Tato aplikace je ke stažení zdarma a nabízí seznam restaurací, kde si lze vybrat jídlo od dvou do čtyř euro. Za poloviční cenu se tak dá koupit porce čerstvého jídla, která by jinak na konci dne zamířila rovnou do koše. Zákazníci tak pomohou nejen sobě, ale i planetě. Objednávky se přijímají v časech mezi obědem a večeří, nebo po zavírací době, tedy v době, kdy už vědí, že jídlo zákazníkovi neprodají. Následuje zabalení porce do ekologického boxu vyrobeného z cukrové třtiny. Pokud ale uživatel nemá chuť na nic pro sebe, ale chce udělat dobrý skutek, může svojí objednávkou jídla pomoci někomu v nouzi.

Zakladatelé tohoto food startupu, Chris Wilson a Jaime Crummie, představili světu revoluční aplikaci proti plýtvání potravinami. Jejich hlavní motivací nebyly zisky, ale zamezit plýtvání potravinami po celém světě. Jejich aplikaci lze zatím využít v Anglii, Německu, Norsku, Dánsku nebo v Americe. Tleskáme a doufáme, že se dostane i do ČR.

Zdroj: http://toogoodtogo.co.uk/about/

Plýtvání jídlem v restauracích může zabránit mobilní aplikace