Věděli jste, že každý z nás ročně vyhodí do odpadkového koše přes 20 tisíc korun? Jen tak. Prostě je strčí do směsného odpadu a odnese do kontejneru.

Zhruba na takovou částku ekonomové vyčíslili cenu potravin, kterou průměrný Čech a Češka za rok vyhodí. Jídlo se zkazí, projde datum spotřeby, pochutina už není dost čerstvá a lákavá. Na hlavu je to 170 kilogramů vyhozeného jídla na každého z nás.

Není náhodou něco špatně? Jakmile se nad tím zamyslíte, musíte logicky odpovědět: Ano. Tahle planeta není bezedná ani nevyčerpatelná a s jejími dary musíme začít zacházet, jako by to byly vaše vlastní úspory.

Jídlo je jedním z darů nejdůležitějších. Možná to zní trochu nadneseně, ale sami to víte: Jinde než na jídle se příliš ušetřit nedá. Chytré zacházení s jídlem šetří i vaši kapsu. Jíst zdravé, lokální potraviny a jíst je ve správném množství je navíc zdravé. V běžném každodenním provozu se člověk často rozhoduje pod tlakem a z nedostatku času nebo prosté lenosti zachází s jídlem buď jako s prostředkem útěchy nebo naopak zbytnou a nedůležitou věcí, která se dá odbýt.

Špatně a zase špatně! Milujeme jídlo, protože je to naše palivo. Do auta byste si taky nenalili nekvalitní benzín nebo naftu, protože víte, že ho to ničí. Starejte se o sebe stejně pečlivě. Jídlo koupené, zpracované a připravené s láskou má navíc mnohem větší hodnotu než jen jako naše pohonná hmota. Jídlo je pohoda, rodina, přátelé a radost.

Pokud přemýšlíte stejně, jako my, právě pro vás jsou určeny tyto stránky.

Váš tým @Milujeme jídlo.cz